To, co dělá člověka člověkem není jen jeho vědomí, ale také jeho vlastní tělo. Díky němu se můžeme pohybovat z místa na místo, přetvářet své myšlenky ve fyzické věci, či jednoduše existovat. Rčení „z masa a kostí“ je vskutku trefné. Nejvíce hmoty našeho těla totiž skutečně tvoří svaly, kosti, orgány a tuk.

Jednotlivá lidská těla si nejsou podobná jako vejce vejci. Najdeme spoustu odlišností. Především ale ve tvaru a velikosti těla. Vše ostatní funguje u každého člověka více méně stejně. Díky tomu, že naše těla zkoumáme a porovnáváme, se o nich můžeme dovídat stále více a více informací. Ty nám mohou pomáhat jak v každodenním životě, tak i během různých nemocí a nenadálých úrazech.

Zkoumání lidského těla však nemusí být jen velká a důležitá věda. Pozorováním a zjišťováním nových informací se můžeme také bavit a naučit se spoustu zajímavostí o sobě samých. Jaké by to třeba bylo, kdybychom byli mrštní jako kočka nebo vnímali svět podobně jako had? Pojďme prozkoumat lidské tělo a jeho neuvěřitelné vlastnosti a dovednosti.