Výživa je společně s kvalitním spánkem a aktivním životním stylem jedním ze základních pilířů zdravého života. Potrava je součástí našeho každodenního života. Získáváme z ní energii a živiny, které naše tělo vyžaduje. Kromě toho, že díky potravě může naše tělo správně fungovat, má i důležitý společenský a kulturní význam.

Jedná se ovšem o velmi komplikované téma. Každý člověk má specifické potřeby týkající se jídla. Existuje množství nemocí a alergií, které omezují, jaké potraviny je možné konzumovat. V mnoha případech tedy budou informace v této sérii zobecněné či zjednodušené pro potřeby většinové populace.

A na co se v této sérii konkrétně zaměříme? Budeme se zabývat například tím, odkud pochází ovoce a zeleniny, které konzumujeme. Jaké makroživiny a mikroživiny naše potrava obsahuje a jaký mají vliv na naše tělo. Dále se zaměříme na to, jak správně poskládat a vyvážit náš jídelníček nebo na to, jak se v historii proměnilo ohniště a jakými způsoby je možné jídlo připravovat.

Proč je ale pro nás výživa vlastně tak důležitá? Protože: „Ze všech lásek nejupřímnější je láska k jídlu.“ – George Bernard Shaw (irský dramatik)